Close
Katowice ul. Szarotek 56
728 811 553 kontakt@dermoteka.com.pl
Otwarte: Pn - Pt 9.00 - 20.00

Zabiegi oparte o maski terapeutyczne, kwasy i retinol.

 

SENSI PEEL

Jest to delikatna formuła peelingu na bazie kwasu 6% TCA i 12% kwasu mlekowego z dodatkiem kwasu azelainowego, kojowego oraz arbutyny. Skomponowana w celu terapii skór wrażliwych i ekstremalnie wrażliwych.

Dzięki SENSI PEEL można uzyskać:
– złagodzenie trądziku w fazie zapalnej,
– spłycenie drobnych zmarszczek mimicznych i posłonecznych,
– rozjaśnienie przebarwień,
– przywrócenie odpowiedniego napięcia skóry.

 

PCA PEEL HYDROQUINONE Free

zmodyfikowana wersja peelingu Jessnera, pozbawiona drażniącego hydrochinonu. W skład wchodzą 14% kwas mlekowy, 14% kwas salicylowy kwas cytrynowy i kojowy.

Działanie ukierunkowane na problemy z:

– przebarwieniami,
-fotostarzeniem skóry,
-zmianami trądzikowymi,
-skórą łojotokową.

 

ULTRA PEEL I

10% stężenie kwasu trójchlorooctowego w połączeniu z 20% kwasem mlekowym o działaniu nawilżającym, pozwala opracować takie problemy, jak:

– zaburzenia barwnikowe różnego pochodzenia,
– zmarszczki i drobne linie,
– trądzik osób dorosłych,
– utrata gęstości skóry i skóra sucha, odwodniona.

 

PERFECTING PEEL

Kompozycja kwasowa oparta na kwasie migdałowym i mlekowym, skierowana na problemy skóry odwodnionej, o nierównym kolorycie, z drobnymi zmarszczkami. Dodatkowo, dzięki zawartości Phylianthus Emblica, hamuje aktywność receptorów androgenowych w skórze i chroni ją przed promieniowanie UV.

 

Dotlenienie skóry i neutralizację wolnych rodników osiągniemy w  zabiegu OXYGENATING TRIO. Ponadto pobudza regenerację włókien elastynowych i kolagenowych oraz wzrost poziomu glikozaminoglikanów. Kwasowe komponenty zabiegu przyspieszają keratynizację naskórka i odbudowę tkanek. Zbieg jest przeznaczony dla każdego typu skóry.

 

Zabiegi kwasowe PCA można rozwijać o maski terapeutyczne lub traktować je jako samodzielne zabiegi. Ukierunkowane są na złuszczanie, nawilżanie, regulację pracy gruczołów łojowych, oraz regenerację skóry.

W ofercie zabiegowej PCA dostępnej w DERMOTECE jest rownież retinol.

W postaci blendu retinolowego- Advanced Treatment Booster- jest to innowacyjna formuła preparatu z wysoko stężonym retinolem (10,5%). Łagodzi dyskomfort pozabiegowy i minimalizuje podrażnienia, wzmacniając jednocześnie działanie zabiegów maskami lub kwasami i normalizując proces keratynizacji naskórka.

Drugą formułą zabiegu  z retinolem są dwa stężenia czystego retinolu 4% i 6%. Oprócz działania przeciwstarzeniowego, wygładzającego teksturę skóry, likwidującego nierówności i blizny oraz przebarwienia o różnym podłożu, w zabiegach wykorzystane zostały: wyciąg z nagietka, z owoców ostropestu, oliwa z oliwek i witamina E.

 

Doskonałym zabiegiem dla detoksykacji skóry, łagodzenia skóry trądzikowej jest zabieg DETOX GEL DEEP PORE TREATMENT.

Kwas mlekowy, glikolowy i salicylowy mają za zadanie oczyszczenie porów skóry i delikatne złuszczenie. Detoksykację w zabiegu osiąga się dzięki tatarolowi- ekstraktowi z drzewa totara, o właściowciach oczyszczających, antyoksydacyjnych i antybakteryjnych.

 

Zabiegi PCA Skin są wykonywane w formule ‚kanapkowej’- produkty dokłada się stopniowo i przy każdym następnym zabiegu w serii można rozszerzać o kolejne warstwy peelingu podstawowego, a także o dodatkowe specyfiki dobrane do problemu skórnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

ul. Szarotek 56, Katowice
tel. 728 811 553
kontakt@dermoteka.com.pl
Otwarte: Pn - Pt 9:00 - 20:00